OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Evangelíci Suchdol nad Odrou - aktuality

Vítejte na webových stránkách sboru ČCE Suchdol nad Odrou !

nejbližší setkání:

Nedělní bohoslužba

v 10:00

 KDO JSME:

Jsme společenství, které vnímá, že nejsme na světě náhodou, že našim stvořitelem je náš Bůh, s nímž chceme udržovat nadále úzký vztah. Snažíme se žít příkladným životem, být dobrými občany společnosti, ve které žijeme, chceme být pracovití, z běžného týdne však neděli chceme oddělovat Bohu, prožít ji v jeho blízkosti a s ním hovořit prostřednictvím tiché či hlasité modlitby. Věříme, že Bůh se stará o lidstvo po celou dobu jeho existence, ale ve své péči pokračoval. Zaopatřil nás svou vlastní přítomností a 33 let chodil po tomto světě v osobě Ježíše Nazaretského, skrze nějž nám dal pevná pravidla pro naše životy. K tomu se hlásíme, jsme tedy křesťané, to je od slova Kristus (kristovci-křesťané). Křesťan může zvláštní obdarování obdržet skrze Ducha svatého, což je třetí podstatou naší víry.

Naše společenství nazýváme sbor. Ve sboru si organizujeme nejrůznější aktivity pro mladé i seniory. Tady je naše zázemí a zabezpečení proti negativním vlivům, které pronikají do našich rodin z vnějšího světa. Naopak ale také cítíme, že máme jistou povinnost. Bezpečí, které nám dává Kristovo poselství, můžeme poskytnout i svému okolí. Jsme tu pro vás, pro vás v Suchdole n.O. a jeho okolí.
Diaspora

Do obvodu našeho sboru patří 25 diasporních obcí a v mnohých z nich jsou taktéž naši členové evangelického vyznání. Jim budou tyto internetové stránky obzvlášť užitečné a napomohou kontaktu s dalšími hledajícími i přistěhovanými křesťany z jiných sborů.

Kazatelská stanice v Bravinném

Náš sbor má jednu kazatelskou stanici v Bravinném (20 km), kde se konaly bohoslužby vždy první neděli v měsíci a o svátcích.  Od počátku letošního roku (2018) se pravidelná setkání z Bravinného přesunula do Jílovce, kde se scházíme o prvních nedělích a svátích vždy ve čtrnáct hodin. Bohoslužby o v sousčasné době probíhají v rodinném prostředí.

ČEMU VĚŘÍME:

Věříme, že bible je písemným svědectvím o neustálé péči a udržování vztahu mezi námi lidmi a naším stvořitelem. Většina biblických pravd je podána formou podobenství a příběhů ze života. To ji uzpůsobilo být srozumitelnou, aktuální i přes její stáří 4 000 let. Na rozdíl od jiných filosofických děl zůstává stále nejčtenější knihou na světě, je základem naší věrouky, ale i etiky a chování na veřejnosti. Na ní jsou položeny základy evropské kultury. Pozorný čtenář v ní najde řešení pro obtížné životní situace i odpovědi na nesrozumitelnosti lidského života.

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Suchdole nad Odrou
Malá Strana 45, Suchdol nad Odrou, 742 01
775516815